SKOGSMASKINER

Rottne

Rottnes skotare och skördare tillverkas i Sverige, och fyller marknadens behov från gallring till tuff slutavverkning.

www.rottne.com

SKOGSVAGNAR

Kranman AB tillverkar och säljer vagnar, maskiner och tillbehör för fyrhjulingar, skog och entreprenadmaskiner.

www.kranman.com

Palmse är en trailertillverkare med bl.a. skogsvagnar, dumpervagnar, volymvagnar och maskinsläp.

www.palmsetrailer.eu

SÅG OCH RÖJ

Med över 325 år av innovation i bagaget kan Husqvarna leverera skogs-, park- och trädgårdsprodukter för professionella användare.

www.husqvarna.com

VEDHANTERING

Japa bygger kraftigt byggda vedmaskiner för effektiv vedproduktion.

www.nordfarm.se

FÖRSÄLJNING

Erik Petersson

Södra Stockholm

070-107 69 34

08-50 66 57 06

erik.petersson@traktornord.se

Torbjörn Jansson

Rottne skogsmaskiner

070-313 00 31

021-15 16 05

torbjorn.jansson@traktornord.se

Mats Wassberg

Södra Uppland och norra Stockholm

070-109 15 70

018-18 30 73

mats.wassberg@traktornord.se

Bengt Andersson

Östra Uppland & östra Stockholm

070-639 75 09

018-10 30 93

bengt.andersson@traktornord.se

Mats Hjelmstedt

Uppland och norra Stockholm

070-108 98 46

018-18 30 83

mats.hjelmstedt@traktornord.se

Patrik Karlsson

Västmanland, Enköping & Bålsta

070-238 28 50

021-15 16 04

patrik.karlsson@traktornord.se

Anders Bäckman

Östra Södermanland & södra Stockholm

070-377 02 73

08-506 630 76

anders.backman@traktornord.se

Anders Jonsson

Västra Södermanland

070-437 11 47

08-50 66 83 23

anders.jonsson@traktornord.se

Anders Gruving

Dalarna och södra Gävleborg

070-765 39 91

026-420 17 17

anders.gruving@traktornord.se

Roger Fernqvist

Västmanland, Enköping & Bålsta

070-092 55 08

021-15 16 06

roger.fernqvist@traktornord.se

Rickard Melin

Norra Uppland

070-387 26 67

018-18 30 81

rickard.melin@traktornord.se